Disippel Sport & Friluft

Header nettside 2025 Disippel
Å være en disippel

Et år med fokus på Gud, Bibelen og gode relasjoner, et godt grunnlag for personlig og åndelig vekst.

Friluftsliv

Kombiner ditt søk etter Gud med sport og friluftsopplevelser! 

Reiser

Diverse kortere turer i Norge, høsttur i Europa og misjonstur til California og Hawaii.

ET MENINGSFYLT ÅR MED MYE LEK OG MORRO! 

På Disippel Sport & Friluft vil du oppleve et nært og varmt fellesskap hvor vi søker å bli bedre kjent med Gud, Bibelen, oss selv og hverandre. Disippel-timene utgjør vanligvis 11 timer i uka, hvor alle Disippel-klassene slås sammen som én klasse. Du vil få undervisning i temaer som relasjoner, trosforsvar, misjon m.m. både av fast linjelærer og mange spennende gjestelærere fra inn- og utland. I tillegg har vi bl.a.. bibelgrupper og lovsang i timene.  

  

Sport & Friluft utgjør 6 timer i en vanlig uke, men i tillegg blir det noen hele aktivitetsdager, turdager og overnattingsturer. Det blir varierte friluftsaktiviteter med turer i skog, på fjell, snø og vann. Du får brukt mye tid i tradisjonelle ballspill som fotball, volleyball og innebandy, men også testet lagidretter du kanskje aldri har prøvd før. I tillegg får du prøve deg på andre aktiviteter som golf, wakeboard og discgolf. Vi har egen idrettshall hvor det er godt tilrettelagt for mange typer ballspill, samt egen klatrevegg og styrkerom. Vi bruker også andre anlegg i lokalområdet, både innendørs og utendørs samt at vi har noen skidager i løpet av året.  

 

Hvert år reiser klassen på tur i inn og utland. På høsten sikter vi mot varmere strøk i Europa hvor vi har fokus på blir bedre kjent med hverandre. På våren reiser vi på misjonstur til andre siden av kloden, California og Hawaii! 

DSC00951
DSC02211
Info om skolen
Gjestelærere
Her er noen av gjestelærerne vi vanligvis har besøk av på Disippel: 

Truls Åkerlund, Høyskolen for Ledelse og Teologi 

Siri Novak Øen, Filadelfiakirken Oslo

Joseph Avekian, Youth With A Mission 

David Hasseløy, Puls Oslo 

Daniel Egeli, Filadelfiakirken Oslo 

Øyvind Hofstad, Ungdom i Oppdrag 

Hanne Ovidia Pladsen, Filadelfiakirken Oslo

Thomas Neteland, Pinse Ung 

Erik Andreassen, Oslo Misjonskirke 

Marte Marie Veiber, Jesuskvinner

Alex Botn, Puls Drammen 

Geir Edvin Frøen, FamilieFokus, Ungdom i Oppdrag 

Egil Svartdahl, Filadelfiakirken Oslo, TV Inter 

Joakim Magnus, Tenkesmien Skaperkraft 

Ann Helén Sperrud, Ungdom i Oppdrag

Eivind Galdal, Salt Bergenskirken

Reise

Høsten: Europa

I år reiser disippel på felleskapstur til Frankrike med fokus på å bli kjent, aktiviteter, lovsang og opplevelser. Reisemålet kan endres fra år til år.

Våren: Langtur

Langturen er den lengste og viktigste av våre praksisperioderSkoleåret 24/25 reiser vi til California og Hawaii. Der skal vi blant annet skal delta i et lokalt arbeid for fattige, hjemløse og rusmisbrukere. Det blir også tid til både bading og andre flotte naturopplevelser. 

Kostnader
IMG_5835
PXL_20240108_133640767
album_2022 (16 of 177)
PXL_20240206_083900325

Et år med sykt bra bibelundervisning og mange spennende gjestelærere, i tillegg til et klassemiljø av en annen verden med folk som vil deg det beste. Her ligger alt til rette for at du kan få vokse i din relasjon med Gud og få minner og venner som vil vare livet ut.

Erlend Kringlebotten

Et valg som fikk større betydning for livet mitt enn jeg noen gang kunne sett for meg. Jeg har fått venner for livet, lært mer om Bibelen, min egen tro og jeg har virkelig fått vokse som menneske.

Kristian Aarsvoll Bø

Året på disippel-linjen gav meg så mye mer enn de forventningene jeg hadde før jeg startet! Gjennom all undervisning, bibellesning og spennende samtaler fikk jeg en større visshet om hva vi tror på og hvordan jeg skal leve livet som kristen.

Barbro Toadalen Sælevik

Ta kontakt

Har du spørsmål om linjen? Vi vil gjerne komme i kontakt med deg!

Send gjerne en mail til Gunnleik@hedmarktoppen.no

eller klikk her!

Følg oss

Se glimt fra hverdagen vår på Instagram